נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

ד"ר דוד שפירא נגד המינימליסטים

שיתוף ב print
הדפס מאמר

באדיבות אלכס צייטלין הבלתי נלאה

הנושאים: ביטול הטענה ל'היעדר אוריינות' עד המאה ה8, ביטול הטענה לריאליה של ימי ירבעם בן יואש בימי שלמה, טענת פינקלשטיין למיקום עיר דוד, ולזיהוי חרבת קייאפה וימי שאול, הריאליות של תיאור ימי שלמה המלך. ביטול דבריו של זאב הרצוג.

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

7
Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
יוסיגרשםאהוד מטותצוות האתרבלי שם Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
יוסי
Guest
Member
יוסי

אני לא מבין משו, אם יש בולות(=חותמות) אז איך אין סופרים??…
_____
לענ"ד דוקא הדוקטור הנכבד ראוי לתואר "בלתי נלאה"..
יישר כחו ויישר כחכם.

גרשם
Guest
Member
גרשם

אני לא מבין את אהדתכם את צייטלין והרי הוא בור פשוט (תקשיבו לשאלות לירון ידען זה ממש מעציב ומאכזב). גם יש לו עמדה ברורה (״תנך זה גרסא אחד ודי מאוחרת״) בנושאים ההיסטוריים של התנ״ך בלי להבין את הדברים הנידונים.

אהוד מטות
Guest
Member
אהוד מטות

היום נחשף על עוד מסמר בארון המינימאליסטי. אוצר חותמות עצום ומספר מבנים גדולים התגלו בירושלים : https://www.ynet.co.il/article/SydqpSrxw אמנם מדובר בתקופת חזקיהו, והמינימליסטים לא מתכחשים לזה שהממלכה היהודאית היתה רצינית בתקופת חזקיהו. מי שמסתכל על זה באופן רציני ושואל "אוקיי, אני מודה שהממלכה היהודאית בתקופת חזקיהו היתה רצינית מאד, אבל איך היא הגיע לזה?" התשובה חייבת להיות שהיתה תשתית רצינית של הממלכה המאוחדת שהיתה קיימת לפני. התירוץ המינימליסטי ש"הכפר הירושלמי" מתקופת דוד ושלמה הפך למעצמה אזורית בתקופת חזקיהו "בגלל פליטים שהגיעו אליו אחרי שממלכת ישראל הוחרבה", לא מתקבל על הדעת. מצד שני, זה באמת הרבה עניין של אגו ולא רק היגיון.… Read more »

בלי שם
Guest
Member
בלי שם

האם יש צורך לאישור שלו להביא כאן את הסרטון?