האתר עוסק בשאלות של אמונה מול כפירה, ומיועד לעוסקים בנושא.
למדיניות האתר לחץ כאן

Kal-sites – בניית אתרים
רוצה לדעת כמה עולה לבנות אתר ? לחץ כאן

נושאים באתר

"רציו" רוצה לגדול... רוצים לתרום?

תקבלו מייד
אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה

10 ₪
20 ₪
100 ₪
200 ₪
500 ₪
1000 ₪
סכום אחר
הפוך את תרומתך לחודשית (ללא לקיחת מסגרת)
כן!, אני אתכם
לא! רוצה תרומה חד פעמית

הרב, הפרופסור, והפיזיקאי הבריסקער

צוות האתר

צוות האתר

image_printלחץ לגירסת הדפסה

נעים להכיר: הרבנים אלי פדר, ואהרן צימר.

הרב אלי פדר מניו יורק, הוא ד"ר למתמטיקה, וגם מוסמך לרבנות. כיום הוא משמש כפרופסור למתמטיקה, וגם מוסר שיעורי תורה. חברו הרב אהרן צימר הוא ד"ר לפיזיקה, ומוסמך לרבנות, שהגישה המדעית שלו וגם הגישה המסחרית מושפעות מהניתוח הבריסקאי שלמד בישיבה, כפי שהוא כותב על עצמו באתר המשותף שלהם.

באתר שלהם יש פורום לדיונים על אמונה ומדע, וגם פודקאסט מרתק, באנגלית. פרקי הפודקאסט הועלו גם ליוטיוב בתוספת אנימציה, ניתן להוסיף גם כיתוביות בעברית:

 

עע
5 2 votes
Article Rating

שתף מאמר זה

תגובות ישירות

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ח.כ
ח.כ
21 days ago

וואו, סדרה מרתקת ביותר, מומלץ מאד. תודה!

דוד
דוד
27 days ago

רציתי לשאול אודות החומש "פשוטו של מקרא
שלאחרונה יצאו מספר רבנים וראשי ישיבות במחאה נגד החיבור "פשוטו של מקרא", לטענתם פירוש רש"י הוא הוא פשוטו של מקרא ואין ללמוד בדורינו כמקצוע לעצמו את המקרא עם מפרשי הפשט ועוד טענות, ומצד שני יצאו רבנים כמו ר' חיים וויס רב העיר ביתר וכתב ”הננו בזה כב"ד הקרובים אל החלל להעיד באתרא דלא מכירים אותו, כי מכירים אנו את המחבר שהוא מחשובי הת"ח בעירנו… ולא יעלה על הדעת שיש בו ובספרו שמץ של רוח זרה”,
 רציתי לשאול האם אכן יש דברים בגו או שאין בעיה ללמוד את החומש 

דוד
דוד
27 days ago

סתם שאלה: אליבא דאותם קנואים, "רש"י ראש"י הוא הפאשטעס האמיתי" וכו', מה יעשה הבן כשיגלה שבפסוק "מחני נא מספרך אשר כתבת" למשל, אופסי פלא פלואים, דווקא רש"י הוא המפרש שלא כחז"ל במכילתא, בבבלי דראש השנה ובעוד כמה מדרשים, בניגוד לרוב שאר הראשונים שדבריהם בעניין זה יותר קרובים לחז"ל? (ואני עצמי עד בדבר) ומה יעשו הם עם כל המשבחים את רמב"ן וכו' וכו', כשיגלו את האופן הישיר בו הוא דוחה את הדעה ש"ענה פסול היה והביא פסולים לעולם", אע"פ שהדברים מפורשים בבבלי דפסחים? מה, גם לו יעשו מה שעשו לראב"ע, שיש בדוריינו המוזר אחד שממש תמה כיצד עדיין מדפיסים אותו בחומשים… Read more »

4
0
Would love your thoughts, please comment.x