נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

הרב יהושע ענבל: האדם הרוחני

שיתוף ב print
הדפס מאמר

הרצאה בכנס מדע ותודעה, קמפוס סמינר הקיבוצים 22/11/18

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

3
Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
שייקהדודמשה רט Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
שייקה
Guest
Member
שייקה

ראשית, גם אני מצטרף לפרגונו של דוד. שנית, מספר נקודות. א. עקרון ההדריות הוא תנאי בתורה לבחינת הנביא הרוחני. "ונתן אליך אות או מופת". כמו כן הסיבה שרוב חכמי ישראל מאמינים שאנשים כדוגמת האר"י התעלו וראו דברים ברוח הקודש היא לא רק בגלל צדקותו הרבה ונקיותו מן הפניות, שכן כמוהו היו הרבה צדיקים ופרושים, ובכלל, אדם אינו רואה ללבב. הסיבה שמאמינים בו היא בעיקר על בסיס מה שהוא גילה, שכן גדולי החכמים שעסקו בתורתו והתבוננו בה הכירו בכך שחכמה כזאת אי אפשר לה להיות מושגת אם לא באופן רוחני. ובהצטרף עדויותיהם של תלמידיו, המוכרים בעצמם כחכמים גדולים חסידים וישרים, על… Read more »

דוד
Guest
Member
דוד

מאוד מעניין והועבר באופן ברור מאוד, תודה רבה וירבו הרצאות כאלה

משה רט
Guest
Member

יישר כוח, אבל את הערעור על האובייקטיביות צריך לקחת לדעתי יותר רחוק: הרי מהי בעצם אובייקטיביות? הסתמכות על בני אדם אחרים כמדד לאמיתותם של דברים. אם אני רואה משהו מוזר, ואני רוצה לבדוק אם הוא אמיתי, התגובה הראשונה שלי היא לשאול עוד אנשים אם גם הם רואים אותו. אם כולם רואים, זה אובייקטיבי ואמיתי, אם רק אני רואה, כנראה זו הזיה. אבל כשחושבים על זה, זו בעצם גישה מוזרה. למה דעתם של אחרים היא המדד הכי חשוב? הרי אם אני מפקפק בחושים ובחוויות שלי וחושד שהם משלים אותי, גם אותם אנשים אחרים יכולים להיות חלק מהאשליה. ואם אני סומך על… Read more »