נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

פרופ' אליצור על זיהוי חבירו – עברים

שיתוף ב print
הדפס מאמר

כמה וכמה חוקרים סבורים שהחבירו הם העברים, ראה בתגית 'חבירו' דברי מלמט, זרטל, גריניץ, הופמאייר, קויפמן, ועוד (גם מלמט כאן עמ' 76 מסכים עם הזיהוי). אליצור משלים את התמונה מבחינה בלשנית, בערוץ של אלכס צייטלין.

לשם רקע על העברים והנמנים על קבוצה זו עוד לפני אברהם אבינו, ובזמנו ראה למשל כאן. העברים אינם רק בני ישראל, ובזמן שליוסף יש 12 בנים יוסף אומר "גונב גונבתי מארץ העברים", ולמצרים יש כבר חוק "כי לא יוכלו לאכול את העברים לחם".

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

19
Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
M Mקובינוריאלצוות האתרמאיר Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
נוריאל
Guest
Member
נוריאל

בעקבות ההצפה של הנושא על חשיבות עשיית ראייונות עם חוקרים ע"י רציו לבינתיים הנה קישור לכמה הרצאות כאלו(ישנות אך מעניינות)מהדברות בהשתתפות הרב זמיר כהן: https://www.hidabroot.org/vod?lecturer=&program=5425 יש בתוכנית זו 14 פרקים בהם ראיינו את: אבולוציה וחידת היקום – פרופסור דורון אורבך, ראש קבוצת אלקטרוכימיה באוניברסיטת בר אילן. מאובנים – פרופסור משה טרופ, מהפקולטה למדעי הבריאות מכללת אריאל. המרחב והזמן – הפרופסור יורם קירש, חבר סגל בקבוצת הפיזיקה באוניברסיטה הפתוחה. צפונות בתורה – הפרופסור למתמטיקה אליהו ריפס מהאוניברסיטה העברית בירושלים. פסיכולוגיה ויהדות – פרופסור חיים שור המחלקה להנדסה תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע בנושא תכונות פיזיולוגיות בשפה העברית צבי מוזס,… Read more »

מאיר
Guest
Member
מאיר

לצוות האתר שלום,
מה דעתכם על סדרת הראיונות של אלכס צייטלין?
אומנם באחת מהתגובות ביוטיוב מישהו שואל אותו: מה עם כל הנבואות של ישעיהו ושאר הנביאים, האם הם לא קרו? הוא עונה לו(בלגלוג): האם אתה שואל באמת שה׳ דיבר עם הנביאים? אבל עדיין פעם ראשונה שמונגשת בפני הציבור עבודתם של אקדמאים שבדרך כלל חיים בתיבת תהודה. אולי הגיע הזמן שהציבור האמוני גם יפיק סדרה של ראיונות כאלה, עם שאלות נוקבות כדי לברר את האמת.

יוסי
Guest
Member
יוסי

ולמען ה' – מה הקשר לתמונת השער?
(אולי לצל הררי העבר, מעבר לערפל הפינקלשניזציה השלטת?🤔)

יוסי
Guest
Member
יוסי

אכן מרתק.
ובמיוחד הסברו על החיווי בקשר לגבעונים וללאביה מתקבל מאד על הדעת.