נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

רשימת החטאים של ג'ורדן פיטרסון

הפסיכולוג הקנדי פרופ' ג'ורדן פיטרסון שהפך לכוכב בשנים האחרונות, צובר לו רשימה גדולה של 'חטאים', התנגדות לפמיניזם רדיקלי, התנגדות לפוליטיקל קורקט, אמונה בכח עליון, ועוד ועוד כפי שנפרט, איך יכול להיות שהוא מצליח כל כך ("שיחה עם הפסיכולוג המצליח בעולם"), עם כזו קופה של שרצים???

התשובה היא כנראה, שהוא לא רק אוחז בעמדות שמרניות, אלא גם מציג קו חשיבה המבוסס על הבנת נפש האדם, הליברלית לעומת זו הבריאה. אחרי הכל הוא פסיכולוג קליני…

בנאומיו הוא לא פונה אל טיעונים מופשטים, אלא אל החיים של כל אחד ואחד מאיתנו, מה אנחנו באמת רוצים, והאם אנחנו אכן מגשימים את רצונותינו?

הוצאת שיבולת, בתמיכת כל מיני גופים ימניים, מפרסמת לאחרונה את ספרו החדש 12 כללים לחיים, שגם הוא מבוסס על תובנות פסיכולוגיות, הוא לא מנסה להשמיץ מישהו, בודאי לא להיכנס לפוליטיקה, הוא פשוט מסביר. כאן נותן לנו אתר ימני אחר את הפרק הראשון מן הספר מתורגם לעברית.

נביא כאן גם עימות מעניין ורגוע שלו עם סוזן בלקמור הצבעונית, האם ניתן להבין את החיים ללא קיומו של כח עליון?

 

 

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

3
Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
צוות האתראביטל Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
אביטל
Guest
Member
אביטל

הוא אומר שהוא מאמין באלוקים וחי כמו אדם דתי (הוא לא פרט איזו דת, אבל הוא מאמין בערכי המוסר היהודי- נוצרי) , ומה שמעניין הוא שהאמונה שלו מתבססת בין השאר על זה שהאבולוציה טבעה באדם אמונה במקום מאוד עמוק והוא לא יכול להתנגד לה.

אביטל
Guest
Member
אביטל

איזה בן אדם חכם.
זה די מדהים לשמוע נוצרי קנדי שמדבר על אמונה בצורה שממש מזכירה שיעור של הרב אוריה ענבל.