האתר עוסק בשאלות של אמונה מול כפירה, ומיועד לעוסקים בנושא.
למדיניות האתר לחץ כאן

Kal-sites – בניית אתרים
רוצה לדעת כמה עולה לבנות אתר ? לחץ כאן

נושאים באתר

"רציו" רוצה לגדול... רוצים לתרום?

תקבלו מייד
אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה

10 ₪
20 ₪
100 ₪
200 ₪
500 ₪
1000 ₪
סכום אחר
הפוך את תרומתך לחודשית (ללא לקיחת מסגרת)
כן!, אני אתכם
לא! רוצה תרומה חד פעמית

"תגלית מהפכנית של נאס"א יכולה להסביר את היווצרות החיים בכדור הארץ"

צוות האתר

צוות האתר

image_printלחץ לגירסת הדפסה

(התמונה מתוך ויקיפדיה, ברישיון לשימוש חפשי).

התעוררנו לבוקר חדש עם כותרת חדשה "תגלית מהפכנית של נאס"א יכולה להסביר את היווצרות החיים בכדור הארץ"

אז היה שוה לחכות, כל כך הרבה שנים אנחנו מחכים שמישהו יסביר לנו את היווצרות החיים, סוף סוף מישהו מסביר, ועוד נאס"א, ועוד בתגלית מהפכנית.

אז זהו שלא, מדובר שוב, בפעם המי יודע כמה, בתעמולה התפתחותנית נלעגת. (כמו בפעם הקודמת, כמו כאן, וכל הקטגוריה הזו).

סוכנות החלל והאוויר האמריקאית (נאס"א) הודיעה כי צוות בינלאומי בראשותה מצא סוכרים ושיירים אחרים של חומר אורגני על שני מטאורים שונים שנפלו על כדור הארץ לפני למעלה כ-4.3 מיליארדי שנים. מטאורים אלו נחתו על הארץ לפני שהיו בה חיים, והביאו עמם חומרים אורגניים שמהם עשויים תאים חיים. נאס"א מאשרים כי מדובר בממצא ראשון המאשר את הסברה שריבוז (ממנו עשויים ה-DNA וגורמים בסיסיים נוספים המגדירים חיים) הגיעו לארץ בין היתר מהחלל.

אז נניח שהמטאור הזה הוא מלפני כך וכך שנים (זה מאד פשוט, כורתים לו את הרגל וסופרים טבעות), ונניח שהסוכר שעליו הגיע מה"חלל" ולא נזל עליו כשאיזה ניאדטרלי קדמון ליקק קרטיב, האם קיבלנו הסבר כל שהוא?

כשם שאין לנו הסבר איך נוצרו החיים בכדור הארץ, כך אין לנו הסבר איך נוצרו בחלל או בכל מקום אחר, אז היכן ההסבר?

אמנם, ברור שאני מתעלם מהתשובה האלמנטרית, לשאלתך איך נוצרו החיים בחלל, המקום ממנו מגיע המטאור? התשובה היא, שהתגלה הסבר, הם הגיעו לשם ממקום אחר.

בקיצור: צבים כל הדרך למטה, זה הוא ההסבר החדיש.

הרעיון של פנספרמיה, בצורתו המודרנית, הינו כבר יותר מבן מאה שנים, רבים השתעשעו בו במשך הזמן. אבל הוא חסר משמעות מכל בחינה, ומגוחך להכניס אותו תחת הכותרת של מדע, הוא לא תורם שום דבר לנושא, פשוט כלום. אפשר לשחק את המשחק הזה גם בתוך כדור הארץ: החיים נוצרו באפריקה, על ידי משהו שהגיע מאסיה, ובאסיה ע"י משהו שהגיע מאוסטרליה, עד שיימאס לנו לשאול מאיפה זה התחיל.

החיים הם לא דבר שניתן להסבר, וכל הדיבורים על 'התקדמות' בחקר האביוגנזה, בנויים על השיטה הנוכחית, נניח שמגלים שבחרסית יש מצע שמתאים ליצירת חומצות אמינו, זה נפלא. אבל איך זה קרה בחרסית, בסופו של דבר אם יש כאן צירוף פנטסטי של גורמים, לא יעזור להשליך את האחריות על חמרים ראשוניים כל שהם, השאלה נשארת אותה שאלה בדיוק.

בהמשך המאמר נכתב:

"בכל מקרה, זוהי ההוכחה הגדולה ביותר שהמדע מצא עד כה לקיום חיים מחוץ לכדור הארץ, והיא יכולה להסביר את התפתחות החיים על הארץ".

הוכחה לקיום חיים? סוכר = חיים? אין כאן שום חיים, ולא הוכחה, ולא שום דבר שיכול להסביר. פשוט קשקוש חסר פשר.

גם האמירה שמציאת ריבוז מסביר ההתפתחות דנ"א, משום שהוא מרכיב של הדנ"א, מגוחכת, זה כמו שאומר שמציאות מתכת וחוטי מתכת מסבירים את התפתחות המחשב, כי הוא עשוי מחוטים וממתכת.

עוד על האביוגנזה, ומוצא החיים.

מי שרוצה לעקוב אחרי ההונאות והאשליות הקבועות בדיווחים עיתונאיים על מדע, יכול לקרוא במאמריו של ד"ר יקי מנשנפרויד, כגון הניתוח שלו את הכותרת "הוירוס הגדול בעולם – מהחלל" שעוסקת בוירוס שהדנ"א שלו לא מוכר לנו ברובו ולכן סביר שהגיע ממאדים…

5 1 vote
Article Rating

שתף מאמר זה

תגובות ישירות

Subscribe
Notify of
guest
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ח.ר.
ח.ר.
1 year ago

למה הפרדוקס של הצבים לא שייך להיאמר גם על אלוקים?
למשל, ראיתי שיש שטוענים שהעובדה שאין הסבר מדעי להיווצרות היקום ומוצא החיים, לא מוכיחה שיש אלוקים בורא, כי גם למוצאו של אלוקים אין הסבר מדעי. הם בעצם טוענים ש'אלוקים' זו תשובה שנותנת למאמינים לברוח מקושיות בלי לתת להם הסבר הגיוני. יש משהו שאנחנו לא מבינים, ולכן אנחנו פותרים אותו על ידי שאנחנו מסבירים שישות אינסופית בלתי מובנית וניתנת להשגה עשתה אותו. מה הרווחנו? עדיין אנחנו לא מבינים!

ח.ר.
ח.ר.
1 year ago

ראיתי את הטענה הזו בתגובות כאן: https://davidson.weizmann.ac.il/online/maagarmada/astrophysics/%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%A5-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%92%D7%A8%D7%9D-%D7%9C%D7%95
מישהו שם כתב שלא צריך להגיע לאלוקים בשביל לפתור את הבעיה של הסיבתיות, אלא פשוט לומר שהמרחב זמן נוצר במפץ הגדול, והמפץ עצמו אירע בלי סיבתיות, כי לפניו לא היה מרחב זמן ולא הייתה סיבתיות.

אלי
אלי
4 years ago

כמדומה שהסוכר ריבוז שייך לאר אן אי. הסוכר של הדי אן אי הוא דיאוקסיריבוז.

בכל מקרה מציאת מולקולות אורגניות פשוטות (לרבות כמה סוגים של חומצות אמינו) בחלל החיצון איננה דבר חדש. היא רק מלמדת שמולקולות פשוטות הן… פשוטות.

בחיים, לעומת זאת, אין שום דבר פשוט.

דניאל המעניין
דניאל המעניין
4 years ago

נדמה לי לענ"ד שהטענה הזאת שלאביוגנזה אין חלק בכדור הארץ מרימה להנחתה לכל (המטריאליסטים) הנבוכים מהחישובים הסטטיסטים לתהליך מתוך כוכב הלכת הזה…
נדמה לי כבר שבמקום להתווכח על אבולוציה עם משפחתי, אתחיל להעמיד את טענותיו של מיכאל אברהם ואגיע לעיקר..
זה יחסוך לי אנרגיות, על כל פנים באמת זה לא פתר את השאלה (המהותית) אבל זה אומר הינה היה משהו (שיכול להוביל חיים) לפני החיים בכדור הארץ. ולכן זה מכסה עוד מתחת לשטיח הרציונל…

נ.ב יודע אני שזה לא קשור.. אבל פעם נרשמתי לאתר של צפייה בפרקים של דרגון בול (סדרת ילדותי המשעשעת) ואיך אני מעיף עכשיו את התמונה המטופשת הזאת מהפרופיל דואר שלי?

יוני
יוני
4 years ago

כן.
זה די מצחיק.

אבל מה באמת ההסבר/תוכן של מציאות החיים? הרי א"א לומר שהם רוחניים לחלוטין שאחרת אין קיום לכלום. (פסיכופיזיקה)
איך שלא נסביר, קיים איזשהו "ספקטרום" שבו מעניין לחטט (ולאו דווקא כמטריאליזם…)
יש?

יוני
יוני
4 years ago

אולי תעזרו בזה?

10
0
Would love your thoughts, please comment.x