נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

הרב יהושע ענבל: האם יתכן אדם מאמין וחוקר אובייקטיבי (וידאו)

שיתוף ב print
הדפס מאמר

כנס  מטמוני ארץ (בזום) תש"פ

יש גם תמלול

ולחסומים יש העתק בדרייב

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

70
Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
67 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ארייממבלי שםצוות האתרנוריאל Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ארי
Guest
Member
ארי

אם אינך מאמין למציאות כפי שהיא משתקפת לפי הכלים שעתה בידך, מדוע הנך מתיימר בעשרות ממאמריך להוכיח לוגית את המסורת היהודית. במה הם עדיפים מההוכחות הרבות על עתיקותו של העולם?

נוריאל
Guest
Member
נוריאל

ייש"כ,
הרב אמר שיש לו הסבר מעניין לקושיא שבספר יחזקאל כתוב שנבוכדנצר יחריב את צור למרות שידוע שידוע שאלכסנדר מוקדון החריבה.

האם אפשר לקרוא?(ואם הרב לא כתב את זה האם יוכל לכתוב?-מחילה על הטירחה) וגם את את הציטוט בו רמז לכך הרב קנייבסקי.

תודה מראש.

בלי שם
Guest
Member
בלי שם

יש״כ, כמו תמיד שיחה שמעוררת מחשבה. אבל קשה להסכים עם הדברים. ״אין חוקר אובייקטיבי ואם יש צריך לפטר אותו״ ברור שאובייקטיבי – אין חוקר אובייקטיבי, אבל אם יש כזה הרי צריך לתת לו משכורת כפולה. אין ספק שכל חוקר מגיע עם תפיסות עולם משלו וזו נקודת מוצא שלו – אין מנוס מכך, אבל האם זה שאיפה של ה״מדע״ שכל חוקריה יהיו לא אובייקטיביים? חוקר שמנסה לנטרל (עד כמה שהוא יכול) הנחות מוקדמות ומשתדל לראות דברים מזוויות רבות רק לו יש סיכוי להגיע למסכנות יותר קרובות לאמת. בבקשה לא לעשות חסרון למעלה. 5:50 ״האמונה לא תלויה בנתונים וכו׳״ נכון שאמונה זו… Read more »

נוריאל
Guest
Member
נוריאל

ייש"כ גדול ותודה. חוקר גדול ככל שיהיה צריך להזהר מקביעת עובדות ובטח מדחיית מוסכמות ע"פ קושיות גם ע"פ תוצאות מחקר! בזכרוני מהעבר הרחוק,(ואולי כתבתי את זה כבר) ראיתי תוכנית שנקראת מכסחי המיתוסים ובאחד הפרקים הם רצו לבדוק טענה שכדור שנורה למעלה כשהוא נופל הוא מסוגל להרוג בפגיעה בראש. לצורך כך הם ירו למעלה בשטח חולי גדול מאוד וחיפשו את הכדורים שנפלו(אחרי הרבה מאוד מאמץ) וכשמצאו את הכדורים הם בדקו מה העומק של החור בחול וכמה כוח היה צריך הכדור להפעיל בשביל ליצור חור כזה והאם כוח כזה יש בכוחו לחדור לגולגולת של אדם.(כך זכור לי) התוצאה של החישובים שלהם הייתה… Read more »