נושאים באתר

צוות האתר

צוות האתר

התגשמות הנבואות – ספר

מוגש בזאת ספרו של הרב מאיר שמחה סוקולובסקי על התגשמות הנבואות שבתורה ובנביאים:

להורדה: נבואה והשגחה.

הספר בן 188 עמודים והוא סוקר את הנבואות לאור הידיעות ההיסטוריות

שער ראשון: התקיימות התראות התוכחה

שער שני: נצחיות עם ישראל ותורתו

שער שלישי: תקופת עקבתא דמשיחא

מתוך ההקדמה:

שתף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

תגובות ישירות

2 מחשבות על “התגשמות הנבואות – ספר”

 1. קראתי התורה (גם כבעל קורא) הרבה פעמים. את הנ"ך קראתי גם כן לא פעם אחת. ואיני עומד נדהם לנוכח ההתאמה שאתה נלהב ממנה. וזאת מכמה סיבות.
  הרמבן (כמדומני) כתב שתוכחה ראשונה מתיחסת לחורבן ראשון (אף כי אין הוכחה לקיומו) והתוכחה בכי-תבוא מתיחסת לחורבן שני. ובכן חורבן והרס אין בעיה ליחס לכל מיני צרות הרג ורצח שסבלו היהודים לאורך 2000 שנות גלות. על אף ההבטחה המושמעת בליל הסדר שהוא "מצילנו מידם". זה שקר כי לא כך היה. לכן אין פלא שהעם אחרי 70 שנות עצמאות מונה כ-15 מליון בלבד. כי בכל המכות שנפלו עלינו, ובמיוחד בשואה, אף אחד לא בא להצילינו מידם. אפילו הבית השני שבו טבחו יצורים חיים לריח ניחוח, לא עזר להציל החורבן. (החורבן לא היה בשל שינאה, אלא בשל שיגעון המשיחיות של ר' עקיבא. החורבן היה בגלל השגעון הזה של ר' עקיבא שלה יהבו על גבר בשם בר כוזיבא)
  כל האסונות אפשר ליחס ל"נבואה" הבעיה היא עם הדברים הטובים.
  יש לנו ארץ זבת חלב ודבש. יכול להיות. אבל זה לא בא מצדיקי הדור השחורים היושבים בירושלים ובני ברק, שלא התגיסו למאמץ של החילונים שמשיגים מקומות ראשונים בעולם בתוצרת החלב השנתית.
  אם אני לוקח ליד את ספר התורה, מאין לך שהוא ניתן במרומים לפני 3300 שנה? יש לך הוכחה לדברים האלה?. הרי אף אחד לא ראה את ההר שהתמלא עשן, ובכוונה שלא יראו מה קורה. הארוע הזה יש לו הוכחה באחד הכתובים שמחוץ לספר שאני מחזיק? גם ההוכחה של ריה"ל על מלך הודו אינה מחזיקה מיים. ובכלל, מי אמר שהתקיים בכלל? המצרים המשעבדים את בנ"י. אין להם שום מידע על עם שבאמצע הלילה בורח מארצו על טפם, נשיהם, זקניהם ופסחיהם).
  אני ביקרתי במצרים באתרים ארכיאולוגיים עצומים וברורים מלפני 4000שנה. אין שום זכר לקיום יהודים בארץ גושן. ואיך זה שכ-3 מליון נוודים הסתובבו בסינ 40 שנה ואין שום זכר לדבר?

  1. שלום בעל קורא חביב
   נראה שכדאי שתרענן קצת את הידיעות ההיסטוריות שלך…
   ובהתייחס לדבריך:
   1) מה שכתבת שאין הוכחה לקיום בית ראשון, ראה כאן, חפש בדף 'בנין המקדש'.
   2) מה שכתבת חורבן והרס אין בעיה לייחס וכו', אתה מערבב בין צרות ובין חורבן הארץ וגלות.
   3) מה שכתבת מצילינו מידם זה שקר. אולי לא שמת לב לתוכן הדברים, "שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו", כלומר יש כאלו שרוצים להשמיד את כל היהודים עד אחד, בדור הזה – איראן, בדור הקודם – היטלר, וכך בכל הדורות. והקב"ה מצילינו, זו הבטחת נצחיות עם ישראל. אין הבטחה שלא יהיו צרות ולא ימותו, להיפך חלק מהגלות הן הצרות והענשים האלו שמלוים אותנו עד הגאולה וגם הם מובטחים מראש.
   4) כתבת שהחורבן לא היה בשל שינאה אלא בשל שיגעון המשיחיות של רבי עקיבא. נו נו, כבעל קורא מומלץ שמץ של ידיעה היסטורית… רבי עקיבא פעל אחרי חורבן הבית.
   5) "כל האסונות אפשר לייחס לנבואה"? מה הקשר 'כל האסונות' מדובר כאן על שבעה פרמטרים יחודיים ויוצאי דופן שמלוים את העם וכתובים מראש במפורט. ראה בהרחבה בסדרה על נבואות.
   6) התכונות היחודיות של ארץ ישראל לא באות משחורים ולא מלבנים, הן תכונות מיוחדות בטבע של הארץ. ולא מדובר בתורה על תוצרת החלב השנתית. מעניין אגב מדוע היהודים מצליחים כל כך בעולם? הרי את התרבות של היצור וקפיטליזם ותחרות החלב יש גם בכל הארצות המערביות, אז איך זה שהיהודים כל כך מוצלחים תמיד?
   7) מאין שספר התורה ניתן לפני 3300 שנה, בשבילך כתבתי את הסדרה "המסורת ההיסטורית תורה", אתה מוזמן לקרוא
   8) לגבי הביקור שלך במצרים, וכי ציפית למצוא שם כתובת בעברית על הקיר? יש בהחלט המון תיעוד של היהודים במצרים ושל יציאת מצרים, בספרות המצרית ובשלל מקורות, קרא קצת על יציאת מצרים, וכן לגבי נדודי המדבר.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *